

Anna Maria Pękacka-Egli
Miejsce: AFALOG Centrum, Bydgoszcz, ul. Powstańców Wielkopolskich 24/1A
Grupa musi liczyć minimum 16 osób - Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia w przypadku, gdy nie uzbiera się minimalna grupa uczestników, o czym poinformuje do 14 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia kursu. W przypadku odwołania szkolenia wpłacone pieniądze zostaną zwrócone.
- 100 zł przy zapłacie pełnej kwoty do 30 czerwca 2024 r.
W trakcie szkolenia jego uczestnicy poszerzą swoją wiedzę w zakresie metod diagnozy porażenia nerwu twarzowego oraz nabędą umiejętność prowadzenia kompleksowej rehabilitacji w różnych podejściach terapeutycznych stosowanych z powodzeniem w krajach niemieckojęzycznych: Szwajcarii, Austrii i Niemczech ze szczególnym uwzględnieniem koncepcji nerwowo-mięśniowego torowania PNF. Szkolenie przygotowuje do pracy diagnostycznej i terapeutycznej z pacjentami z porażeniem nerwu twarzowego oraz współpracy terapeutycznej z rodzinami chorych.
Uczestnicy kursu mogą przynieść dokumentację video / zdjęciową itp. pacjentów – w celu wspólnej analizy z instruktorem
Ramowy Program Szkolenia
- Przypomnienie wiadomości z budowy i funkcji układu nerwowego
- Przyczyny i rodzaje uszkodzenia oraz regeneracja nerwów i mięśni
- Muskulatura twarzy, Nervus Facialis: postawy teoretyczne – anatomia, muskulatura mimiczna
- Uszkodzenia N. facialis – przyczyny, symptomy, omówienie występujących patologii charakterystyczne dla obszaru twarzoczaszki, oddziaływanie terapeutyczne
- Diagnostyka: międzynarodowe rodzaje klasyfikacji uszkodzenia, skale, stopniowanie, kwestionariusze, cele terapeutyczne,podejście wg. Perfetti, podejście fizjoterapeutyczne, diagnostyka obrazowa, podsumowanie
- Możliwości terapeutyczne: neurodynamics, case : oczy, taping, perfetti, P.N.F., inne metody
- Podsumowanie i zakończenie
Anna Maria Pękacka-Egli jest lingwistą klinicznym i prowadzi zespół logopedów w Zuryskich Centrach Rehabilitacji, Klinika Wald (Zürcher RehaZentren, Klinik Wald). Specjalizuje się w dziedzinie dysfagiologii klinicznej, tracheotomii, laryngektomii. Jest autorką licznych artykułów oraz szkoleń o tematyce logopedycznej. Zaangażowana w edukację i nauczanie jako wykładowca w szwajcarskich i polskich kolegiach uniwersyteckich (m.in. Hochschule für Heilpädagogik w Zurychu; Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu), uczestniczy również w nauczaniu podyplomowym. Członek zarządu Szwajcarskiego Towarzystwa Dysfagii oraz Europejskiego Towarzystwa Dysfagii. Doktorantka na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.